kunst en cultuur

kunst en cultuur

WORKSHOP POEZIE IN BEELD

Stichting Mooi Werk


De workshop Poëzie in Beeld laat je ervaren hoe je geïnspireerd op beeldende kunst een gedicht kunt schrijven. Na een inleiding op dichten speur je op zaal in het stedelijk museum naar een kunstwerk dat je grijpt. Dit werk vormt jouw inspiratiebron deze middag om onder begeleiding van de schrijfdocent gedichten te schrijven. De workshop biedt:

  • Het vergroten van plezier in schrijven;
  • Het stimuleren van creatief denken;
  • Kennismaking met poëzie;
  • Experimenteren met vormen, beelden en taal.

De workshop wordt aangeboden in aanloop naar de landelijke Poëzieweek van 30 januari en 5 februari. Het geleerde kun je toepassen met jouw leerlingen. Dit kan in het museum of in de klas met afbeeldingen via het digibord. Je ontvangt een lesbrief, zodat je het geleerde makkelijk zelfstandig kunt toepassen.

Carla Scheepe-Balksma verzorgt de workshop. Als docent creatief schrijven heeft zij Eijgen Wijze Woorden opgericht https://eigenwijzewoorden.nl Van daaruit verzorgt zij lessen en workshops in het onderwijs en in de vrije tijd voor kinderen en volwassenen.

De workshop is een samenwerking tussen Stedelijk museum Schiedam, Bibliotheek Schiedam en Mooi Werk.

[RESERVEER HIER]

<< terug naar het overzicht

  • Stichting Mooi Werk
  • Nascholing
  • Woensdag 8 januari
  • 14:00 tot 15:30 uur
  • Er zijn geen kosten verbonden aan de workshop.

    Bij no-show ontvangt de school een factuur van € 50,-