Deze website maakt gebruik van cookies zodat we u de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in uw browser en voert functies uit zoals u herkennen wanneer u terugkeert naar onze website en ons team helpen te begrijpen welke delen van de website u het meest interessant en nuttig vindt.
Literatuurparel: Maak je eigen verhaal in Stop Motion
Bibliotheek Schiedam
De kinderen maken een eigen verhaal en laten dat tot leven komen met een eigen gemaakt stop-motion filmpje.
Kenmerken
Type activiteit: Workshops
Discipline: Literatuur
Thema: Talentontwikkeling
Leerdoelen: Nederlands, Kunstzinnige oriëntatie
21e eeuwse vaardigheden: Samenwerken, Creatief denken, Probleem oplossen, Computational thinking, Ict-basisvaardigheden

Wat?
In de kist zitten:
- Werkbladen om verhaal mee te maken
- Stick-bots en andere poppetjes waarmee scénes kunnen worden gemaakt
- Tablets met Stock-motion app om filmpjes mee te maken
Hoe?
Verhaal maken uitleg klassikaal; uitvoering door leerlingen in groepjes. Begeleiding door educatie specialist Bibliotheek Schiedam.
Filmpjes maken in groepjes van 4 kinderen. Begeleiding door educatie specialist Bibliotheek Schiedam.
Extra informatie
- Verder nodig:
Ruimte op school met tafels waar filmpjes opgenomen kunnen worden.
- Tijdsinvestering:
Voorbereiding: Maken van het verhaal in groepjes van max 4 kinderen middels werkblad. 45 minuten.
Uitvoering en verwerking: Omzetten van het verhaal in filmpjes met Stop-motion app op een tablet. Per groepje (4 kinderen): 15 minuten.
- Begeleiding nodig: begeleiding door leerkracht bij verhalen maken
- Opmerkingen:
Project wordt uitgevoerd door Educatie specialist van De Bibliotheek Schiedam in samenwerking met de leerkracht.
Vragen over de activiteit?

Waarom?
Cultuurparels
Het volgen van de leerlijn Cultuurparels waarborgt een brede ontwikkeling cultuureducatie voor de leerlingen van groep 1 t/m 8. De uitvoering van de Cultuurparels vindt plaats in opdracht van de schoolbesturen. Zij staan garant voor het budget van 10 euro per leerling per jaar. De programma’s van de Cultuurparels zijn samen met de instellingen en scholen ontwikkeld. Door de Cultuurparels te volgen, bezoekt elke bouw eenmaal elke culturele instelling in de stad en is ook de doorgaande leerlijn Brandersstad voor alle leerlingen van Schiedam gewaarborgd.